Patent
europejski

Ochrona patentu w Europie – zrób to z naszą pomocą

Szukasz ochrony dla swojego rozwiązania w więcej niż jednym kraju w Europie? Koniecznie zapoznaj się z zasadami ochrony patentu europejskiego! W Kancelarii EUPATENT pomożemy Ci dopełnić niezbędnych formalności.

Stworzyłeś wynalazek? Nie zapomnij go opatentować

Patenty na wynalazki są co do zasady udzielane przez urzędy krajowe, a ich ochrona rozciąga się na terytorium jednego państwa – szczególnym rozwiązaniem jest natomiast PATENT EUROPEJSKI. Jeśli szukasz ochrony w dla swojego rozwiązania w więcej niż jednym kraju, może to być rozwiązanie dla Ciebie.

Uzyskaj patent, który chroni w całej Europie

Patent europejski udzielany jest przez Europejski Urząd Patentowy (EPO – European Patent Office) z siedzibą w Monachium (www.epo.org), na podstawie Konwencji o patencie europejskim. Umożliwia on uzyskanie ochrony na wynalazek w 38 państwach członkowskich Konwencji.

Patent europejski udzielany jest przez Europejski Urząd Patentowy (EPO – European Patent Office) z siedzibą w Monachium (www.epo.org), na podstawie Konwencji o patencie europejskim. Umożliwia on uzyskanie ochrony na wynalazek w 38 państwach członkowskich Konwencji.

Particles
Jesteś zainteresowany współpracą? Zapraszamy do kontaktu.
Skontaktuj się z nami

Czytaj więcej

Nasza kancelaria specjalizuje się w prowadzeniu postępowań przed Europejskim Urzędem Patentowym w sprawie patentów europejskich. Oferujemy:

prowadzenie postępowania o udzielenie patentu europejskiego

prowadzenie postępowania w sprawie sprzeciwu przeciwko już udzielonym patentom europejskim

prowadzenie postępowania odwoławczego przeciwko decyzjom wydanym przez urząd w sprawie patentów europejskich

Jak udzielany jest patent europejski?

Postępowanie o udzielenie patentu toczy się w ramach zharmonizowanej procedury przed Europejskim Urzędem Patentowym (EPO). Po wydaniu przez urząd decyzji o przyznaniu patentu, właściciel patentu przeprowadza tzw. procedurę walidacji w krajach, w których patent europejski ma być chroniony. Ze względu na wysokość opłat, większość patentów europejskich utrzymywana jest w mocy tylko w niektórych krajach.
pobierz podstawowe informację o patencie europejskim

Uzyskanie patentu europejskiego trwa około 3-4 lat od momentu dokonania zgłoszenia. Czas ten jest zależny od skomplikowania sprawy i ilości podobnych rozwiązań wskazanych przez eksperta.
Poniższy wykres prezentuje typowe etapy prowadzenia sprawy przed Europejskim Urzędem Patentowym

 

Etapy postępowania przed Europejskim Urzędem
Do średniego czasu postępowania o udzielenie patentu – 4 lata

 

Jeśli jesteś zainteresowany patentem europejskim, napisz do nas i przygotuj wykaz interesujących Cię zagadnień – opracujemy dla Ciebie rozwiązanie dostosowane do Twoich potrzeb

Particles