Doradztwo
strategiczne

Doradztwo strategiczne – długofalowe wsparcie Twojej firmy

Dążymy do tego, aby kontakt z Klientem nie zakończył się na wykonaniu jednego zlecenia, a przerodził się w długotrwałą i owocną współpracę na zasadzie partnerstwa, której efektem będzie zwiększenie potencjału innowacyjnego i efektywna ochrona wypracowanych rozwiązań.

Dobrze opracowana strategia, która wspiera biznes

Znaczenie własności intelektualnej w prowadzeniu biznesu jest bowiem niebagatelne. Pomimo globalnej tendencji zwiększania się świadomości potrzeby ochrony własności intelektualnej wśród przedsiębiorców, wielu z nich nadal pozostaje biernych wobec posiadanych zasobów i nie przywiązuje większej wagi do ich ochrony i właściwej komercjalizacji. Odpowiednia strategia może natomiast okazać się kluczowa dla Twojego biznesu.

Zwiększenie potencjału i efektywna ochrona biznesu

Nasze doświadczenie pokazuje, że ustalenie strategii nie tylko stanowi doskonałą inwestycję, ale również pozwala uniknąć wielu trudnych do naprawienia błędów.

Particles
Jesteś zainteresowany współpracą? Zapraszamy do kontaktu.
Skontaktuj się z nami

Czytaj więcej

Nasza oferta obejmuje:

1
Audyt ochrony własności przemysłowej

W ramach audytu:
⦁ określimy potencjał innowacyjny obszaru Twojej działalności,
⦁ ocenimy aktualny poziom ochrony Twoich rozwiązań i konkurentów,
⦁ przedstawimy propozycje możliwych usprawnień.

2
Opracowanie strategii ochrony własności przemysłowej

Po zakończonym audytu nasz Zespół pomoże Ci w opracowaniu i wdrożeniu skutecznej strategii ochrony własności przemysłowej. Opracujemy procedury dostosowane do specyfiki Twojej działalności. Określimy optymalne sposoby ochrony (patenty, wzory, znaki towarowe) oraz obszary terytorialne ochrony (porównujemy koszty uzyskania ochrony w danym kraju do potencjalnej wartości patentu w tym kraju).

Przedstawiając nakłady finansowe i czasowe ponoszone przy osiąganiu określonych działań, pomagamy w tworzeniu budżetu celowego. W tym czasie pomagamy uzyskać dofinansowanie ze środków unijnych.

3
Tworzenie działu ochrony własności przemysłowej u klienta

Dla przedsiębiorstw, które posiadają duży potencjał innowacyjny, generujących wiele rozwiązań, optymalną metodą jest utworzenie własnego działu ochrony własności przemysłowej. Nasza kancelaria pomoże Ci w doborze i przeszkoleniu pracowników a także organizacji pracy. ustalimy również podział zadań na te, które mogą być prowadzone we własnym zakresie oraz inne, które warto zlecić kancelarii zewnętrznej.

Jeśli jesteś zainteresowany doradztwem strategicznym lub potrzebujesz pomocy w stworzeniu działu ochrony przemysłowej, napisz do nas i wskaż zakres interesujących Cię zagadnień – dobierzemy dla Ciebie odpowiednie rozwiązanie.

Particles