Ochrona patentowa
sztucznej inteligencji

Wszystko, co musisz wiedzieć o ochronie patentowej

Tworzysz software i chcesz dowiedzieć się, czy Twoje projekty mogą zostać objęte ochroną patentową sztucznej inteligencji? Szukasz partnera, który przeprowadzi Cię przez cały proces i pomoże Ci zadbać o Twój biznes? Skorzystaj z usług naszej Kancelarii, której specjalizacją są nowe technologie.

Specjalizujesz się w nowych technologiach? Zadbaj o patent

Wielu naszych klientów tworzy głównie software, a zatem na bieżąco śledzimy rozwój urzędowych trendów w tym obszarze. Wiemy, że czasem trudno uwierzyć, że pojęcie „urzędowo przyznana ochrona patentowa” może odnosić się do najnowszych technologii, ale naszymi codziennymi działaniami udowadniamy, że to naprawdę możliwe.

Ochrona patentowa software’u – jak wygląda w praktyce?

Ochrona patentowa software’u jest od wielu lat możliwa, chociaż głównie w urzędach zagranicznych. Jednak od kiedy Polska akceptuje patenty przyznawane przez Europejski Urząd Patentowy, nie ma żadnych problemów, aby uzyskiwać patenty software’owe również w Polsce. Informujemy o tym naszych klientów, bo do dzisiaj niewiele osób ma tego świadomość.

Nasze doświadczenie w ochronie patentowej sztucznej inteligencji

Dla naszych klientów uzyskaliśmy ochronę patentową na algorytmy z dziedziny: przetwarzania obrazów medycznych, metod kompresji obrazu, struktur i algorytmów obsługi baz danych, graficznych interfejsów użytkownika – część z nich w oparciu o sztuczną inteligencję.

Wiemy, co to sieci neuronowe, uczenie maszynowe, znamy również pojęcia: Artificial Intelligence, Convolutional Neural Networks, Big Data, a przede wszystkim wiemy, jak z tymi pojęciami obchodzić się w kontekście zgłoszeń patentowych i tak opisywać aspekty z nimi związane, aby spełnić urzędowe warunki do rejestracji patentu.

Nasze doświadczenie obejmuje kilkaset zagranicznych zgłoszeń patentowych, w Europie, USA, Chinach, Japonii, Korei, Kanadzie, Australii i innych krajach.

Współpraca z naszą Kancelarią:

Particles
Jesteś zainteresowany współpracą? Zapraszamy do kontaktu.
Skontaktuj się z nami

Czytaj więcej

Jeśli poszukujesz doradztwa w zakresie:

analizy potencjału innowacyjnego projektu

określenia optymalnej strategii ochrony (patent vs know-how)

określenia rynków, na których można i warto wystąpić o ochronę patentową

opracowania dokumentacji zgłoszenia patentowego z zakresu sztucznej inteligencji

Zgłoś się do nas – na pewno pomożemy

Particles